Latarnie na sprzedaż. Azyl dla szukających spokoju.

Latarnia na sprzedaz azyl na wyspie
Point-Lynas-Lighthouse

Latarnie na sprzedaż, oferty z całego świata, od Szetlandów po Wybrzeża Australii znajdziecie na stronie lighthousesforsale. Azyl dla szukających prawdziwego spokoju, ucieczki od tłumów i zgiełku.

Ceny zakupu zaczynają się od nie całych 500.000 zł ale niektóre można wynająć na okres wakacji. Oferty obejmują nie tylko budynek latarni, wieżę, ale przede wszystkim zabudowania mieszkalne. Latarnicy, wraz z całymi rodzinami (przeważnie 2-3 zmienników), zamieszkiwali budynki przyległe do latarni. Często hodowali zwierzęta i w miarę możliwości uprawiali ogródek, choć z tym bywało różnie, wiatry i uboga gleba nie służyły uprawie marchewek.

Latarnie na skałach, często były tak bardzo odizolowane od reszty świata, że mieszkańcy małej wysepki, byli zupełnie uzależnieni od dostaw prowiantu z zewnątrz. Raz w miesiącu do tego azylu, przypływał stateczek i dostarczał „świeże gazety”, żywność, a nawet wodę. Znalazłam filmik dokumentujący przybycie kuriera: youtube.com/watch

Na takim odludziu, małe społecznosci musiały być ze sobą bardzo … zżyte. Potrafię sobie wyobrazić konflikty i uczucie klaustrofobicznej izolacji w środowisku, które nie dla każdego jest rajem na ziemi.

Latarnie o których piszę, przestały działać…no właśnie, nie zgadneicie kiedy! W 1998 roku! To całkiem niedawno. Automatyzacja, zmieniła wszystko. Jeżeli zechcecie poczytać więcej, opowie wam o tym jeden z ostatnich latarników.

Dla tych którzy myślą o latarniach jako o bardzo romantycznym miejscu, azylu pełnym spokoju, polecam australijski film South Solitary. Wątek romantyczny jest ale ta izolacja…no nie wiem, nie wiem. Film dokumentalny jest równie ciekawy : South Solitary Island Life

Piękne miejsca, idealne na wakacje dla mnie ale chyba nie dłuższe niż 2 miesiące. Chyba, że łącze internetowe jest na prawdę dobre! No, ale ani pizzy ani sushi nie zamówię.

Latarnie na sprzedaż. Azyl dla szukających prawdziwego spokoju.

Flugga-Shore-Station-Burrafirth-Unst

Latarnie na sprzedaż. Azyl dla szukających prawdziwego spokoju.

Flugga-Shore-Station-Burrafirth

Latarnie na sprzedaż

Flugga-Shore-Station-Burrafirth

Latarnia na sprzedaż Anglia

Flugga-Shore-Station-Burrafirth

Latarnia na sprzedaż w Europie

Flugga-Shore-Station-Burrafirth

Featured-Lighthouse-Photo-By-Martin-Third

Latarnie na sprzedaż azyl dla szukajacych spokoju

Douglas-Lighthouse

Latarnia na spzredaz

Douglas-Head-Lighthouse

Latarnia na sprzedaz Strathy-Point-Lighthouse

Strathy-Point-Lighthouse

Latarnie na sprzedaz Rinns-of-Islay-Lighthouse

Rinns-of-Islay-Lighthouse

Latarnie na sprzedaz Rattray-Head

Rattray-Head

Latarnia na sprzedaz azyl na wyspie

Point-Lynas-Lighthouse

Latarnie na sprzedaż

Hartland-Point-Lighthouse

Dołącz

Równie Ciekawe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>