Najłatwiejszy i najszybszy makaron serowy

Najłatwiejszy i najszybszy makaron serowy


Najłatwiejszy i najszybszy makaron serowy, nazwijmy go „makaronem serowym”, to potrawa dla tych, którzy tak jak ja ostatnio, nie maja czasu na gotowanie, bądź ochoty (zdarza się najlepszym), bądź ciągle gdzieś się spieszą ale to nie zmniejsza ich głodu (znowu o mnie), lub udają że na dietę wciąż jest jeszcze czas bo sezon bikini jeszcze daleko (to znowu o mnie). Zatem nie powiem, że jest to wielce wyrafinowana w smaku potrawa wymagająca umiejętności kucharza i dalece rozwiniętych kubków smakowych konsumenta. Jest to smaczne i proste i kaloryczne. Jeśli chcemy choć trochę zagłuszyć nasze sumienie możemy ugotować makaron razowy. Osobiście nie polecam, nie ma sensu udawać.

Składniki dla 2 osób:

  • ulubiony makaron
  • opakowanie serka typu lazur
  • 1,5 kubka mleka
  • ewentualnie sól i łyżeczka skrobi


Wykonanie:

W zimnym mleku kruszymy ser i na bardzo małym ogniu, mieszając, najlepiej drewnianą łyżką, zagotowujemy, pozwalająca aby ser się rozpuścił.

sos z sera pleśniowego

Do ugotowanego, odcedzonego makaronu (oczywiście NIE przelewamy go zimną wodą) dodajemy sos i mieszamy. Jeśli jest zbyt rzadki oprószamy całość skrobią i mieszamy. Można dosolić. Gotowe.

makaron z sosem serowym

 

Dołącz

Równie Ciekawe

2 Comments

  1. 1
  2. 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych tagów i atrybutów HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>